kategoriler

Göğüs Büyütme İçin Şifalı BitkilerGöğüs Büyütme İçin Şifalı Bitkiler

Çemenotu (Trigonella foenum-graecum)


Çemenotu tohumları ve filizleri, halk hikayelerinde yüzyıllardan beri anlatılan göğüs büyütücü etkisiyle haklı bir ün kazanmıştır. Gerçekten de, çemenotu 100 yıl önce Lydia Pirkham’ın Bitkisel Karışımı adındaki ünlü adet sancılarından tutun da, menopoz öncesi vajinal kuruluğa kadar her türlü kadın hastalıkları ilacının formülünün ana malzemesiydi.

Çemenotunun göğüslere olan etki­sinin modern kanıtları da mevcut ve bu da çemenotunun gerçekten işe yaradığına inanmak için geçerli bir neden.Çemenotu tohumları yüksek oranlarda diosgenin kadın cinsiye: hormonu östrojenin yan sentetik formunu elde etmek için kullanılan kimyasal-içerir.

Östrojenin kadın vücuduna birçok etkisinin yanında, başlıca iki etkisi göğüs büyümesiyle ilgilidir. Hormon göğüs hücrelerinin büyüme­sine yol açar ve su tutulmasına neden olur. Gerçekten de, birçok kadının doğum kontrolü için aldığı ve östrojen içeren hapların yan etkileri, göğüslerde büyüme hissi ve vücutta su toplanmasıdır.

Çemenotu gibi kaynaklardan elde edilen bitkisel östrojen (fito- östrojen) rahatsız edici bir göğüs dolgunluğuna neden olmaz.

 

Çemenotu tozuyla göğüslere masaj yapmak da denemeye değer bir başka yöntemdir. Çünkü göğüs dokuları bitkisel kimyasalları belli oranlarda emer. Kısa bir süre önce, iki seçkin farmakognozist “Higher ts as Potential Sources of Galactagogues” adıyla bir makale yayınladılar (Galactagogue adıyla anılan maddeler süt salgılanmasını artıran kimyaasallardır). Yayınladıklan makaleden anlaşıldığı kadarıyla, bu iki bilim adamı 255 çeşit bitkinin 68 çeşidinin geleneksel süt artırıcılar olarak kullanıldığını ve halen uygulandığını öğrenince çok şaşırmışlar. Çemenotunun tohumlarını ya da filizlerini bir blenderde öğüt­tükten sonra az bir miktar bitkisel yağla karıştırıp, elde ettiğiniz karışımı macun gibi uygulayın.

Rezene (Foeniculum vulgare)

Rezene de yüz yıllardan beri süt arttırıcı olarak kullanılan bitkilerden bir tanesidir. Çemenotunu ta­mamlayıcı olarak Bustea çayının içine rezene de ilave edebilirsiniz.Ancak kesinlikle rezenenin yağını kullanmayın çünkü rezene yağı düşüğe  neden olabilir ve bir çay kaşığından fazlası da zehirlenmelere yol açabilir.

 

Cüce palmiye (Serenoa repens)

Günümüzde bu bitkinin en iyi bilinen etkisi erkeklerde prostat bezinin büyümesini engellemesidir. 100 yıl önce cüce palmiye halk arasında göğüs büyütücü olarak bilin­meydi. Doğal şifa uzmanları bitkiyi bu amaçla halen öneriyorlar, bir çok insan bitkinin standartlaştırılmış kapsüllerini ya da alkol özütlerini kullanıyor. Cüce palmiyenin kullanımı için prospektüsünü dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

 

Yabani Hint yerelması (Dioscorea villosa)

 

İşte östrojen etkisi ile ünlenmiş bir başka bitki daha. Bu bitkinin merhemini yapmak için bitkinin kökünün dış kabuklarını soyun ve bir blenderde macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın.
Kimyon (Cuminum cyminum)

Hem bildiğimiz kimyonun, hem de çörek otunun (siyah kim­yon) meme dokularını geliştirdiği, laboratuvar hayvanları üzerinde ya­pılan araştırmalarla ortaya konmuştur. Bitkinin insan üzerindeki etki­leri bilinmiyor fakat memelilerde bu tür etkilere aynı tepkiyi göster­me eğilimi yüksektir. Kimyonu da bustea çayınıza katıp lezzetlendirebileceğiniz gibi, yemeklerinizde de bolca kullanabilirsiniz.

Sponsorlu BağlantılarYorum Yap

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar