kategoriler

İdrar Yolu İltihabıİdrar Yolu İltihabı

Muhtemelen yaban mersininin idrar yolu iltihaplarına iyi gelip gelmediğini merak ediyorsanız, bu sorunun cevabı çok basit. Evet, yaban mersininin idrar yolu iltihaplarına iyi geldiğine inanmak için geçerli nedenlerimiz var. Bu arada en az yaban mersini kadar etki­li başka bitkiler de var.

 

Sistit ve boşaltım sistemi enfeksiyonları olarak da bilinen idrar yolu enfeksiyonları, idrar yaparken ağrıya ve sidik torbasının tam ola­rak boşalmamış hissine neden olan bir bakteriyel enfeksiyondur. En­feksiyon aynı zamanda ateşe ve hafif sırt ağrısına da neden olur. İdrar yolu iltihabında, idrarda ağır bir koku ve hafif bir kan karışımı görüle­bilir (Eğer kendinizde bu semptomlardan bir tanesini dahi görürseniz, tedavi olmak için derhal doktorunuza danışın).

 

İdrar yolu iltihaplarının yaklaşık % 80’ine, sindirim sisteminde ya­şayan Escherichia coli adlı mikroorganizma neden olur. İdrar yolu ilti­habı prostat büyümesi olan erkeklerde de gelişebilir, fakat bu hastalık asıl hedef olarak kadınları vurur. Kadınların idrar kanalı erkeklere na­zaran daha kısadır. Bu yüzden E. coli kadınların idrar yollarına çok da­ha kolayca ulaşabilir.


İdrar yolları iltihabı kadınların yaklaşık % 20’sinde görülmektedir ve bunların birçoğu tekrarlayan, kronik iltihaplardır. Bu kadınların % 20’den fazlası, bu hastalığa yılda üç ya da daha çok kez yakalanmaktadır.

Sponsorlu BağlantılarYorum Yap

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar