kategoriler

Adet DüzensizlikleriAdet Düzensizlikleri

Adet dönemi akıntısını geri getiren bitkiler adet kolaylaştırıcı olarak bilinirler. Günümüzün ilaçları keşfedilmeden çok önce, kadınlar adet kolaylaştıcıları genellikle iki nedenden dolayı kullanırlardı. Bazılarının amacı gebelikten korunmaktı çünkü başka doğum kontrol ilacı bilinmiyordu. Bazıları ise adet düzensizliğini tedavi etmek için kullanıyordu.

 

Gebelikten korunmak için artık adet kolaylaştırıcılara gerek duyulmuyor fakat adet düzensizliği teavisinde hala daha kullanılıyorlar.

 

Eğer düzensiz adet görüyorsanız, kesin bir tanı koyması için doktorunuza görünmelisiniz. Standart tıbbi tedavi hormon tedavisidir fakat bu tedavi dikkat isteyen, son derece detaylı bir gözlem gerektiren ve birçok olayda başarılı sonuçların alınamadığı bir yöntemdir. Tecrübelere göre adet kolaylaştırıcılar, genellikle adet dönemi akıntısını normal hale gatiriyor ve hatırı sayılı bir duygusal yardım sağlıyor. Hormon tedavisine başlamadan önce, doktorunuza bu güvenli hafif bitkileri kullanıp kullanamayacağınızı sorabilirsiniz.

Sponsorlu BağlantılarYorum Yap

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar