kategoriler

Aromaterapi TedavisiAromaterapi Tedavisi

Aromaterapi, sağlık sorunlarının rayihali bitkilerden elde edilen uçucu yağlarla tedavisidir. Aroma terapitler genellikle, aromaterapi tedavilerinin süper starı sayılan lavanta (sakinleştirici) ve biberiye (uyarıcı) gibi nanegillerin yağlarını kullanırlar.

 

Aromaterapide kullanılan uçucu yağlar ki bunlar küçük cam şişelerde saklanır. Son derece konsantre yağlardır. Bu yağları doğrudan burnunuza çekebileceğiniz gibi, masaj yaparken de kullanabilirsiniz. Bu yağlar son derece konsantrasyonları nedeniyle çiltte tahrişlere neden olabilir. Eğer bu yağları masaj yaparken kullanacaksanız, önce içine biraz bitkisel yağ ya da masaj losyonu ilave ederek sulandırın. ğer bu yağların cildinize nüfuz ettiğine dair şüpheleriniz varsa, ikna olmak için şu deneyi yapabilirsiniz: Birkaç damla sulandırılmış lavanta yağıyla cildinize masaj yapın. Kısa bir süre sonra, soluk verdiğinizde arkadaşlarınız nefesinizin lavanta koktuğunu fark edeceklerdir.

 

Bu yağları kullanabileceğiniz bir başka hoş yöntemde, banyo suyunuza birkaç damla bunlardan damlatmaktır (Eğer isterseniz bir avuç dolusu taze ya da kurutulmuş bitki de atabilirsiniz) Bu yağların birçoğu cilt yoluyla kolayca etkili olduğundan, özellikle de bu yöntem aroma terapik tedavide kullanılacak en keyifli yöntemdir. Eğer uyku sorununuz varsa banyo suyunuza birkaç damla yatıştırıcı etkisi olan lavanta ve melisa yağı ilave edebilirsiniz. Bunu yaptığınız takdirde çok daha kolayca uykuya dalacak ve çok daha derin uyuyacaksınız.

 

Ne yaparsanız yapın bu yağları yutmayın, çünkü bunların büyük bölümü zehirlidir ve yarım çay kaşığı kadar bir miktar bile bir insanı öldürebilir. (bu yağların bazıları sulandırılarak az miktarlarda alınabilir fakat bu sizin kendi kendinize deneyebileceğiniz bir şey değildir. Yalnızca deneyimli bir herbalist, zaman zaman bu yağların sulandırılmış formlarından içmenizi önerebilir.)

Sponsorlu BağlantılarYorum Yap

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar