kategoriler

Ağrı Kesici MerhemlerAğrı Kesici Merhemler

Piyasadaki merhemlerin çoğu bitki özü içerir ve muhtemelen sizin için en iyi yol kendi merheminizi kendiniz yapmak yerine, piyasadaki bu merhemleri satın almaktır. Kendi merhemlerinizi yapmak oldukça karmaşık bir iştir fakat eğer kendiniz yapmayı tercih ederseniz, bunu kesinlikle başarabilirsiniz. Merhem yapmak, sürülebilir losyonlar elde etmek için şifalı bitkileri su, balmumu, hayvansal yağlar, bitkisel yağlar (mısırözü yağı, kolza yağı, margarin, zeytinyağı ya da yalancı safranotu yağları) ve diğer bileşenler ile karıştırmak gerekir.

 

Eğer kendi merhemenizi kendiniz yapacaksanız, öncelikle toz haline getirilmiş bitkilerinizi suya koyup, 15 ila 30 dakika kadar yavaş yavaş kaynatın ve daha sonra da soğumaya bırakın. Üzerine biraz yağ ekledikten sonra, bu yağlı karışımı sudan buharlar yükselinceye dek, yaklaşık yarım saat kadar hahfifçe ısıtın.

 

Son olarak da merheminizi uygun kıvama getirmek için balmumu ve/veya yağ ekleyin. Kullanmadan önce soğumaya bırakın. Doğru hazırlanmış bir merhem, bir yıldan daha uzun süre etkinliğini korur. Merhemleri aynı zamanda yara lapası gibi de kullanabilirsiniz.

 

Eğer tüm bu karmaşa ile uğraşmak istemiyorsanız, toz haline getirip kaynattığınız bitkileri, eczaneden aldığınız cilt merhemlerine de karıştırabilirsiniz.

Sponsorlu BağlantılarYorum Yap

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar