kategoriler

Şifalı Bitki Satın Alma RehberiŞifalı Bitki Satın Alma Rehberi

Standardize Edilmiş Bitkiler Satın Almak


En makbulü, aktarlardan ya da bitkisel ürünler satan yerlerden standardize edilmiş, bitkisel ürünler satın almaktır. Bu bitkisel preparatlar son zamanlarda öyle öyle büyük popülarite kazandı ki, artık birçoklarını mahallenizdeki eczanede bile bulabilmek mümkün.

 

Standardizasyon, bitkisel ürünleri birtakım işlemlerden geçirerek içeriğindeki temel aktif bileşenlerden bir ya da birkaçının ürünün içinde varolmasını garanti etmek demektir. Bu ürünler satın alabileceğiniz en kaliteli bitkisel ürünlerdir. Standardizasyon, ambalajsız alacağınız bitkisel ürünlerde karşılaşabileceğiniz doğal değişkenlikleri aldığınız bir tür tenekede ya da kavanozda ağırlığına göre  ölçülüp ayrılmıştır ve bitkisel preparatlar şüpheleri geniş ölçüde ortadan kaldırır.Aktif bileşenlerinden ne kadar aldığınızı tam olarak bilirsiniz.

 

Fakat standardizasyon, şifalı bitkilerin doğal haliyle satıldığından çok daha pahalıya satılmasına neden oluyor. Öyle olmasına rağmen, standadize edilmiş bu pahalı bitkisel özütler aynı sorunları aynı sorunları tedavi etmekte kullanılan farmasotikler ile karşılaştırıldığında, on kez daha ucuzdurlar ve standartlara uygun yeşil yolda ilerlediğiniz zaman hep bir adım öndesiniz demektir.

 

Standardize edilmiş ürünler alırken tarihlerine dikkat edin, çünkü bu bitkisel ilaçlar uzun süre beklediklerinde etkileri azalır. Öte yandan farmasotiklerin de mükemmel oldukları söylenemez.

Standardize edilmiş bitkisel özütleri, bitkisel ürünlerin satıldığı her yerde kolaylıkla bulabilirsiniz. Eğer bulamıyorsanız satıcıya sorun. Eğer bir bitkisel özüt standardize edilmişse, bunu üzerindeki etiketten kolayca anlayabilirsiniz.

Sponsorlu BağlantılarYorum Yap

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar