kategoriler

Dikkat Edilmesi Gereken BitkilerDikkat Edilmesi Gereken Bitkiler

Öncelikle bitkisel ilaçların tamamen tehlikesiz olduğunu bilmek gerekir. Bitkilerden fayda sağlamak için birtakım temel bilgiler içeren bir alt yapınız olmalıdır. Sonra da kullandığınız bitkilerin ve danıştığınız yeşil eczacının güvenilir olması gerekir. Bunun gittiğiniz doktora ve aldığınız farmasotik ilaçlara duyduğunuz güvenden hiçbir farkı yoktur.

 

Çoğu kez, makul ölçülerdeki bitkisel ilaçlar gelenkesel ilaçlardan çok daha güvenlidir; çünkü daha hafiftirler ve yan etkilerinin şiddeti daha düşüktür.

 

Fakat bitkisel ilaç kullanırken yine de son derece tedbirli, aynı zamanda da işlerin kötüye gidebileceğinin bilincinde olmanız gerekir.. Kendinizi güvene almak için uygulayabileceğiniz sayısız strateji vardır.

 

Herşeyden evvel doğru maddeyi alın. Bir bitkinin kimliğinden tamamiyle emin değilseniz almayın. Şüphesiz bu kural, en başta bitkileri doğadan kendi toplayanlar için geçerlidir. Yanlış tanımlayarak şifalı sandığı zehirli ya da tehlikeli bitkileri toplayarak yiyen çok sayıda insan vardır. Bu katillerin en bilineni yabani maydanoza benzeyen baldıran otudur.

Sponsorlu BağlantılarYorum Yap

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar