kategoriler

Ereksiyon Sorunlarına Karşı Bitkiler (Bölüm-1)Ereksiyon Sorunlarına Karşı Bitkiler (Bölüm-1)

Bakla (Vicia faba):

Bakla parkinson hastalığının tedavisinde sıklık­la kullanılan L-dopa adlı bileşik açısından zengin bir kaynaktır. Yüksek doz­larda L-dopa, priapizme yani herhangi bir seksüel uyan olmadığı halde, sü­rekli ve acı verici bir ereksiyon haline neden olabilmektedir.

Priapizme neden olabilecek dozlarda L-dopa alınması taraftarı de­ğilim elbette fakat hiçbir sorununuz olmasa bile, yeterince bakla ye­melisiniz. Bakla çok eski çağlardan beri afrodizyak olarak ünlenmiştir Sanırım 250-450 gram arasında bir miktar, yeterince güçlü bir ereksiyon için gerekli L-dopa miktarını sağlayabilir. Eğer ereksiyon sorunu­nuz için bakla yararlı olursa, bir de bakla filizlerini deneyin. Filizlerde­ki L-dopa oranı çok daha yüksektir.

Ginko (Ginkgo biloba):

Ginkonun bilinen en önemli özelliği beyne giden kan akışını artırmasıdır. Görünüşe göre aynı zamanda peni­se giden kan akışını da artırıyor ve böylece ereksiyonu da güçlendiriyor Yapılan bazı araştırmalarda, doktorlar günde 60 ila 240 mg. standart ginko özütü verdikleri hastalarında oldukça iyi sonuçlar elde etmişlerdi' Dokuz ay süren bir araştırma sonunda, penis arterlerdeki tıkanıklık nede­niyle iktidarsızlık çeken erkeklerin % 78’inde, hiçbir yan etki olmaksızın son derece büyük gelişmeler sağlandığı rapor edilmiştir.

İnsanlar genelde damar tıkanıklığını, kalbi besleyen damarların tı­kanması ve bunun sonucunda da kalp krizi geçirmek olarak düşünüyorlar. Bu tıkanıklıklar penise kan taşıyan damarlarında da oluşabilmekte ve bu nedenle de ereksiyon sorunlarına neden olmaktadır.

Altı ay süren bir başka araştırma sonunda, ginko ile tedavi edilen erkeklerin yarısının eskisi gibi ereksiyon olabildikleri görülmüştür. Ginko yapraklarının içerdiği bileşikler, bu sorunu çözmek için fazla seyreltiktir. Bu nedenle standart özütler bu bileşikleri konsantre hale getirirler. Bu özütleri sağlıklı gıda ya da şifalı bitkiler satan dükkanlar­dan temin edebilirsiniz.

Günde 60 ila 240 gram arası dozlarda ginko kullanabilirsiniz, an­cak bu miktarları aşmayın. Aşın dozlarda alınması halinde, ginko diyare. sinirlilik ye huzursuzluğa neden olabilir. Bu arada, bitkiye işini yapması için biraz zaman tanıyın. Yaklaşık altı aylık bir süre içinde işe yarayıp yaramadığınızı göreceksiniz.

Kadife fasulyesi (Mucuna):

Yıllarca önce Panama’da çalışır­ken. birçok kişiden kadife fasulyesi ya da öküzgözü fasulyesinin afrodizyak olduğunu duymuştum. O zamanlar bu fasulyenin en az bakla kadar, hatta belki de bakladan daha yüksek oranlarda L-dopa içerdiği bilmiyordum.

Yohimbe (Pausinystalia yohimbe)

En azından on yıl boyun­ca. ereksiyona gerçekten yardımcı olabilecek bir bitki olup olmadığı­mı araştırdım ve yohimbeyi buldum. Bu savım bir Afrika ağacının kabukları ile ilgili yüzlerce yıllık folklorik hikayelere ve psikolojik sorun­lar nedeniyle ereksiyon sorunu yaşayan erkeklerin yaklaşık yarısı, fi­ziksel sorunlar nedeniyle ereksiyon yaşayan erkeklerin de yaklaşık % 40’ı üzerinde olumlu sonuçlar alındığını gösteren, küçük çapta birkaç klinik deneye dayanıyor. Ne yazık ki neden olduğu anksiyete, çarpıntı, tansiyon yükselmesi, kızarma, halüsinasyonlar görme ve baş ağrısı gibi yan etkiler insanın cesaretini bir parça kırıyor. Bu yüzden bu bit­ki bilinçsizce kullanılabilecek bir bitki değil.

Derken devreye ilaç firmaları girdi. Bitkinin aktif bileşenini nasıl özüt haline getirebileceklerini buldular ve sonunda yohimbe hidrokloriti reçeteli ilaçlar kategorisine sokmayı başardılar. İlacı bir ay boyunca kullanan hastaların % 14’ünün eskisi gibi güçlü ve uzun süreli ereksiyon olabildiği, % 20’sinin tedaviye kısmen cevap verdiği, % 66’sında ise bir gelişme görülmediği rapor edilmiştir. Yine de üçte bir oranında başarı hiç de fena sayılmaz. Ben genellikle, farmasotik türevlerindense bitkileri işlenmemiş halde kullanma taraftarıyım fakat bu durumda bir istisna yapıp kurallarımın dışına çıkabilirim, İşlenmemiş bitkilerle karşılaştırınca, bu ilaçlar daha az yan etkiye neden oluyor ve bu yan etkiler de ge­nellikle son derece hafif. Eğer ereksiyon güçlüğü çekiyor olsaydım doktorumdan reçeteme yohimbe yazmasını rica ederdim.

 


Sponsorlu BağlantılarYorum Yap

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar