kategoriler

Ereksiyon SorunlarıEreksiyon Sorunları

Doktorlar ve psikologlar kısa bir süre öncesine kadar, ereksiyon güçlüğü vakalarının % 90’ının psikolojik olduğuna ve ereksiyon zorluğu çeken erkeklerin tek ihtiyaçlarının, kendilerini gereğince uyaracak bir partner olduğuna inanıyorlardı. Şimdi ise, uzmanlar birçok ereksiyon güçlüğü vakasının altında damar tıkanıklığı, alkol ya da uyuşturucu kullanmak diyabet, uykusuzluk, sigara ya da prostat ameliyatı gibi fiziksel nedenler yattığı konusunda fikir birliği içindeler.

Peki bir erkek ereksiyon sorunlarının altındaki nedenlerin fizik  mi yoksa ruhsal mı olduğunu nasıl anlayabilir? Prof. Andrew Weil’ in posta pulu yöntemi harika bir yöntem. Bu yöntem, vücut faaîiyeti normal bir erkeğin her gece uykusunda kendiliğinden ereksiyon olması temeline dayanıyor.

Kendinize Ereksiyon Testi Yapın

Bu testi uygulamak için bir şerit posta pulunu yatmadan önce penis gövdesine sarıyorsunuz. Eğer sabah uyandığınızda şerit sağlamsa,gece boyunca ereksiyon olmamışsınız demektir ve bu da sorununuzun büyük ihtimalle fiziksel olduğunu gösterir. Diğer taraftan eğer uyurken ereksiyon olduysanız, ki bunu posta pulu şeridinin yırtılmasından anlayabilirsiniz, organınızın işlevleri normal demektir. Bu durumda da sorununuz büyük olasılıkla psikolojik demektir.

Bu test çok da güvenilir bir test değil fakat bir yerden başlamak iyi bir yöntem sayılabilir. Doğal olarak bir sonraki adım, sorununuzu görüşmek üzere doktorunuzdan randevu almak olacaktır. İktidarsızlık, penisin sertleşmemesi ya da sertliğini cinsel ilişki boşalmaya yetecek kadar koruyamamasıdır. Her ne kadar konu hakkında konuşmak için son derece isteksiz de olsalar, batılı erkekle­rin büyük bir kısmı yaşamlarında bir kez de olsa ereksiyon sorunu ya­şamıştır. Bunlardan bazıları ilaç kullanmış, bazıları da mutluluk çubu­ğu denilen penil implantlar taktırmışlardır. Bu konudaki en son yakla­şım, kendi kendine prostaglandin E hormonu enjekte etmektir. Bu yöntem birkaç dakika içinde, 90 dakika sürebilen bir ereksiyon hali sağlamaktadır.

Sponsorlu BağlantılarYorum Yap

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar