kategoriler

Yaz Meyvesi Erik ve Eriğin FaydalarıYaz Meyvesi Erik ve Eriğin Faydaları

Erik, yoğun lif yapısına sahip güneşli yaz aylarının kesin habercisidir. Toplumda çok bilinmese de  cilt ve göz sağlığını destekleyen A vitamini bakımından ayrıca vücudumuzda bulunan kanın akışkan olmasını sağlayan K vitamini açısından bir çoğumuzun sevdiği bir meyvedir. Erik meyvesinin diğer faydaları da potasyum minerali, magnezyum ve vücuttaki basınç ayrıca su dengesini sağlayan soydum zengin olmasıdır. Erik sindirim sistemine direk olarak fayda sağlamaktadır. Bu faydalara ek olarak kalsiyumda içermektedir.

Sıkı bir vücuda sahip olmak istiyor ve bir beslenme programı uyguluyorsanız, bağ dokusunu güçlendirmesi sebebiyle eriği de  tüketebilirsiniz. Vücutta bağ dokularının sıkı kalmasında C vitamini çok önemlidir. Ve bu yeşil lezzet topunda bolca bulunuyor. Ekstra bilgi olarak halk arasında fazla erik yendiğinde karnın ağrıdığı belirtilmektedir.

Tabi ki de sınırları zorlanması durumu için geçerli değil örneğin 1-2 kg kadar, erik yediğinizde yaklaşık 5 10 dk içerisinde karnınız da hafif bir ağrı hissettiğinizde bilmeniz gereken erikleri yeterince iyi yıkamadığınız olmasıdır. Mümkün olması durumunda erikleri servis etmeden önce aynı çilekte olduğu gibi yaklaşık 5 dk kadar suda bekletmeniz faydanıza olacaktır. Çünkü meyvelerin haşerelerden korunması amacıyla kullanılan tarım ilaçları toz ve güneşin etkisiyle öylesine bir sudan geçirme ile yenilmeye hazır hale gelmemektedir.

Etiketler:
Kategori: Şifalı Bitkiler
Sponsorlu BağlantılarYorum Yap

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar