kategoriler

Kekik ÇayıKekik Çayı

Kekik Çayının Faydaları ?

Kekik çayı, halkımızın her çaya zayıflatır, denmesine sebep olan bitkisel çaylardan biridir. Doğal antibiotik etkilere sahip olması nedeniyle bir çok sağlık sorununa iyi gelmektedir. Kekik bitkisi ülkemizde tarım ve kırsal alanlar dışında birçok evin balkonunda saksılarda bile yetiştirilebilmektedir. Ülkemizin ithalatını yaptığı sayılı gıdalardandır. Kekik çayı tüketimi genel olarak iç anadolu bölgesinde yaygındır.

Kekik çayı genel olarak hazmı kolaylaştırma ve solunum yolu hastalıkları yaşayanların tedavisinde kullanılmaktadır. Tabi ki kullanımı öncesinde tedaviniz den sorumlu hekime danışmanızı önemle rica ederiz. Hamile ve tansiyon hastası olan kişiler içinde tüketilmemesi tavsiye edilir. Geçmişten günümüze nesilden nesile aktarılan bitkisel çayların en önemlisidir kekik çayı. Mide krampları ve mide spazmlarına iyi geldiği de bilinmektedir.

Kekik Çayının Hazırlanışı

200 ml kaynamakta olan suya bir tatlı kaşığı kurutulmuş kekik atılarak yaklaşık olarak 8-9 dk kadar hafif ateşte demlenmeye bırakılır.  Detoks etkisi sebebiyle vücuttaki bakteri ve toksinlere karşı savunma sistemini kuvvetlendirir.

Sponsorlu BağlantılarYorum Yap

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar