kategoriler

AytaşıAytaşı

Kimyasal Bileşimi; NaAisi308 - caAisi308

Renk: Açık- koyu san, kahverengimsi sarı, kırmızımsı sarı, kırmızımsı kahverengi

Element: Ateş-Toprak Kırmızı-Kahverengi Aventurin, enerjisel olarak diğer Aventurin çeşitlerine göre farklılık gösteriyor.   Demir   inkluzyonlannın  mineralin oluşumunda yer alma-sıyla kırmızımsı kahverengi tonlarını alır. Oligoklas-plajioklas feldspar grubu minerallerindendir.

Sertliği 6-6,5 arasındadır. Kompakt agregatlar halinde bulunur. En çok Hindistan, Norveç, Rusya, Kanada, Madagaskar ve Amerika'da çıkarılmaktadır.

Eski Yunan medeniyetinden Amerika yerlilerine kadar yüzyıllar boyunca Güneş taşı kutsal kabul edilmiştir. Güneş'e, Tanrı Ra'ya atfedilen ve eril enerjiyi simgeleyen kristaldir. Güneş'in gücünü, yaşamı, bolluk ve bereket enerjisini bu taşla yeryüzüne çektiklerine inanmışlardır.

 

Kutsal kabul törenlerinde, birçok şifa ve güç amaçlı büyülerde kullanmışlardır.Etkisi oldukça güçlü bir kristaldir. Kullanan kişiye canlılık, kararlılık, liderlik ve açık görüşlülük kazandırıyor. 

Hangi konu üzerinde yoğunlaşırsanız yani enerjinizi neye odaklarsanız o noktadan açılımlar yaşamaya başlarsınız. Bu evrede kristalin enerjisi sizi sarar ve devam etmeniz için size ilham verir. Gerçekleştirmek istediğiniz hayalleriniz ve projeleriniz üzerine eğilmenizde son derece teşvik edicidir. Bunun yanında uzun zamandır beklettiğiniz, neticelendirmekte zorlandığınız, kendinizi bir arada bir derede hissedip beklemeye bıraktığınız birtakım kararlarınız varsa eğer, bu kristali kullanabilirsiniz. Karar verme aşamasında size destek olan enerjisini hissedebilirsiniz. Zihninizi sakinleştiren ve dinginleştiren enerjisi yardımcı olabilir. 

Gün boyu yanınızda taşırsanız manyetik etkisini daha çok hissetmeniz mümkündür.Zihninizdeki puslanmayı gidererek düşüncelerinizi berraklaştırır. Sizi evrensel yaşam enerjisine bağlar. Duygularınızda ve düşüncelerinizde yapıcı olmaya başlarsınız. Her şeyden önemlisi kendinizden yola çıkarak tüm evrene koşulsuz, saf bir sevgi ile bağlandığınızı hissedersiniz. Yaşamaktan keyif almaya ve yüzünüzde tatlı bir tebessümle dolaşmaya başlarsınız. Bu durum, kristalin sizi saran enerjisel örtüsüyle kendiliğinden oluşuyor. Düşüncelerinize, duygularınıza ve içinde başrolü kendinizin oynadığı yaşantınıza, farklı bakış açıları kazanmanıza sebep olur.

ilişkilerinizde başınıza gelenlerin, davranışlarınızın sorumluluğunu almanızda yardımcı olur. Yetişkin bir birey olduğu halde hâlâ çocukmuş gibi davranan ve hisseden, büyümek istemeyen kişilerde kullanılmalıdır. Kişiliğin güçlenmesine ve sağlıklı bir dengeye kavuşmasına yönelik yardımcı titreşimleri iletiyor.

Gün boyunca teninize değdirerek kullanırsanız bloke olmuş, ifade edilmemiş duygu ve düşüncelerinizin açığa çıkmasına etki edebilir. Bu açığa çıkan bilinçaltı birikimleri aslında bir nevi hatırlayıştır ve bu hatırlayış evresinde kişi üzerinde gözlenen duygular ile hızla değişkenlik gösterebilir. Değişen duygu hallerinin üstesinden gelebilmeniz için size içsel güç kazandırır. İç dünyanızda kendinize tutunmanıza ve kendiniz ile daha da derinleşecek olan iletişiminizde size oldukça destek olur.

Bloke olmuş bolluk ve bereket enerjilerini açarak arttırabilir. Para enerjinizi arttırmak için cüzdanınıza yerleştirerek kullanabilirsiniz. Içedönüş çalışmalarınızda alt karın bölgenize kristali yerleştirerek olumlu enerjisinden faydalanmanız mümkündür.

Bununla beraber birçok fiziksel rahatsızlıklara karşı şifa enerjilerini iletir. Sindirim ve boşaltım sistemini düzenleyicidir. Kabızlık, ishal, gastrit, Reflü gibi hastalıklarda tedavi edici özelliği bulunur. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kan hücrelerinin oluşumunu arttırır. Uykuyu düzenleyicidir.

Kadim toplumların "Güneş taşı" diye isimlendirdiği, kabul verdikleri bu kristalin kendi mistik enerjisi olduğuna inanıyorum. Enerjisi ile sizin varlığınızın yüksek hallerini deneyimlemenize olanak verebilir. Olmakta olanı kabullenme ve izin verme, bununla beraber geçmişinizin sizi yoran olumsuz hallerini gene kendinizden yola çıkarak çözümleme isteğinizi arttırabilir.

Bildiklerinizi diğer insanlarla paylaşmak istiyor ancak bunu nasıl yapacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Öğrenmek keyiflidir fakat öğretebilmek, nerede susup nerede konuşulacağını yani bilgiyi kimlere ve nasıl aktaracağınızı da iyi bilmelisiniz. Bu noktada içsel olarak hatırlarsınız ve içinizdeki bilge varlığınızın sesini Güneş taşı ile daha net ve yüksek olarak duyabilirsiniz. Bilginizi paylaşmanız ve varlığınızın bilgeliğini yaşamanız için sizi oldukça teşvik edicidir. İçsel cesaretinizi yükseltmenizde etki edebilir. 

Bugün canla başla deneyimlediğiniz herşey, yarın bir başkası için anahtar görevi yapabilir. Böylece kendi deneyimlerinizden başkalarının da faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Varlığınızın bilgeliğini ön plana çıkarmanızda Güneş Taşı size kusursuzca yardımcı olabilir.

İletişiminizi güçlendirir. Boğazınıza biriken eski acı hatıralar, söylenmemiş sözler, içinize akan gözyaşları   tamamen   temizlenir. Boğazınızdaki düğümler çözülmeye başlar. Kendinizi ifade ederken rahat olursunuz. Kekelemeye iyi gelir. Yalan  söyleyemezsiniz.

Size yalan söylendiği takdirde bunu fazlasıyla hissedersiniz. Sezgi gücünüzü maksimuma çıkarır.Bazı çocuklar doğuştan özeldir. Bizler bu çocuklara indigo ve kristal çocuklar diyoruz. Dünya bedeninde zorluk çeken bu ruhların, sol bileklerine mutlaka Aytaşı takılmalıdır. Böylece kendi değerleriyle beraber bedenlerinde kalma istekleri artıp dünya gezegenine kolaylıkla uyum sağlayacaklardır. Dengelenmeleri ve kendilerini gösterebilmeleri için kullanılmalıdır.

İndigo ve Kristal çocuklara, bu dünyaya görev bilinciyle geldikleri olgusunu hatırlatacak ve sağlamlaştıracaktır.
Fiziksel olarak lenf bezlerine iyi gelir. Lenf bezlerinde, hormonal olarak dengeleyicidir. Tiroid hastaları mutlaka kullanmalıdır. Her gün bir parça Aytaşı, 20 dakikayı geçmemek kaydıyla, boğaz bölgesine yerleştirilerek sakin nefesler eşliğinde beklenmelidir.

Aytaşı, kendi titreşimleriyle ve ilettiği kozmik şifa enerjisiyle lenfleri temizleyip, dengeleyecektir. Rutin olarak bu işleme, hormonal testlerden pozitif sonuçlar alınıncaya kadar devam edilmelidir. Lütfen, tiroid hastalan bıçak altına yatmadan önce Aytaşını denesinler. Ve güzel niyetlerini Aytaşı kristaliyle birleştirsinler.

Aytaşı, suyun rengini barındırdığından su ile iletişiminizi destekler. Daha çok elleriniz suya gider ve fazla su içmeye başlarsınız. Suya dokunma ihtiyacı hissedersiniz. Su ile her temasınızda arınırsınız. Arındıkça, ruhunuz ve bedeniniz kuvvetle bütünleşmeye başlar.

Kendi duygusal zenginliğinizi keşfedersiniz. İçinizdeki asil ve güzel ruhu, her yönüyle daha iyi deneyimlemeye başlarsınız.

Duyarlı, sevgi dolu, alıcı ve mükemmel yanlarınızı birleştirir. Kendi iç dünyanızla yeni ve gelişen bir uyuma sahip olursunuz, ruhunuzu aydan gelen enerjilerle beslemeye devam eder. Sadece ayın büyüme evrelerinde takılmalıdır. Yolculuk sırasında koruyucu olduğu söylenir. Yola çıkmadan önce valizinize bir parça Aytaşı koyabilirsiniz.

Sponsorlu BağlantılarYorum Yap

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar