kategoriler

Angelit Taşı



Angelit Taşı

Kimyasal Bileşim: CaS04

Renk: Bebek mavisi, opak

Element: Hava

Peru, Lima'da çıkan Angelit kristali esasen mavi renkli Anhidrit'tir. Sertliği 3.5 sevi-yesindedir. Bu nedenle Angelit kristalini su ile anndırırsanız eriyebilir veya parçalanabilir. Sudan uzak tutmalısınız. Nefes veya toprağı, kristali arındırmak ya da şarj etmek için tercih edebilirsiniz.ingilizce de Angel, melek anlamındadır. Angelit kristalini kullanan kişi meleksi özelliklerini geri kazanır. Tatlı bebek mavisi rengi ve ruhlara verdiği eşsiz huzur sayesinde kristale "melek" ismi verilmiştir.

Enerji bedenlerini dengelemek ve güçlendirmek için kullanılır. Angelite, fiziksel beden üzerinde nereye bırakılırsa o bölgenin etrafında koruyucu bir bariyer görevi görür. Fiziksel, ruhsal ve duygusal hastalıkları hızla iyileştirir.

Angelit kristalini kullanan bir kişi, zamanla durugörü ve duruişiti gibi psişik yeteneklerini açığa çıkarır. Bu kristalin enerjisiyle telepatik iletişiminizi güçlendirebilirsiniz. Ruhunuzun yüksek katmanlarını keşfetmeniz olasıdır. Astral yolculuk yapanlar ya da yapmayı arzulayanlar için çok idealdir. Koruyucu meleğiniz yani içsel rehberiniz ile sizi buluşturur. Varlığınızın zenginliğini keşfedebilirsiniz. Sanatçı ruhu besleyen ve ilham veren bir enerjisivardır. Ruhunuzun derinliklerinde var olan her türlü düşünce ve duygularınızı ifade etmenizde size yardımcı olur.

Kalbinizin açılmasıyla sonsuz ruhunuzun büyükçe bir bölümü ile iletişimde olmaya başlıyorsunuz. Böylece evrensel bilgiden kendi payınıza düşeni alırsınız. Angelit kristali, sizin kalbiniz için çalışır. Kalbinizdeki birikmiş acıların ve öfkelerin ağırlığından kurtularak varlığınızın hafifliğini hissedebilirsiniz. Bir anlamda ruhunuz nefes almaya başlar. Açılan kalbiniz ile evrenselleşirsiniz. Birey olmaktan çıkarak varlığınız bütünsel olarak evreni algılayabilir. Sınırlarınız ve kalıplarınız tamamen ortadan kalkar.

Angelit ile içedönüş çalışmalarınız derinlik kazanır. Sizi yoran ve geri bırakan endişe, korku ve panik tabanlı düşünceleriniz geri çekilerek yerini dinginliğe bırakır. Bu kristalin, bireysel çalışmalarınıza kazandırabileceği zenginlik ile siz de varlığınızın tüm boyutlarını keşfetme imkânı bulabilirsiniz. İçedönüş çalışmalarınız esnasında içsel mesajlarınızı alabilir ve meleksi enerjilerle irtibata geçebilirsiniz.

Angelit kristalini düzenli olarak teninize sürerseniz cildinizi sağlığına kavuşturabilirsiniz. Teniniz ışıldamaya başlar. Eğer gün boyu üzerinizde taşırsanız yüzünüze ve bakışlarınıza fazladan bir masumiyet ve ışık saçan duru bir güzellik gelir.

Kalbiniz, herkes için sevgiyle atmaya başlar. Kendisiyle ve dolayısıyla çevresiyle sevgi alışverişinde problem yaşayan insanlar aşın yemek yemeye eğilimlidirler. Kilolu kişiler ve özellikle obezite hastaları için kullanılabilir. Her gün üzerinde tenine değecek şekilde taşıyan kişi, bir süre sonra ihtiyacı olduğundan fazlasını yememe bilişi edinir ve bu biliş kendiliğinden eyleme dönüşebilir.

Aynı zamanda kemikleri kuvvetlendirir, üsteoporoz veya Artrit hastalıklarında kullanılabilir. Ağrıları hızla emerek kendi bünyesine çekebilir. Kişiye zihin rahatlığı verir.

Sponsorlu Bağlantılar



Yorum Yap

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar