kategoriler

Ametrin TaşıAmetrin Taşı

Kimyasal Bileşimi: Sİ02

Renk; Mor, kahverengi! kırmızımsı kahverengi, sarımsı tonlar bir arada bulunur.

Element: Hava-AteşAmetist ve Sitrin kristallerinin bir araya gelerek oluşturdukları Kuvars kristalidir. Ticari olarak Bolivyanit ve Tristin isimleriyle de satılıyor. Sertliği 6.5-7 civarındadır. Değişik oksi-dasyon zonlarında demir mineraline maruz kalarak rengini alır. Avrupa'da ise İspanya kraliçesine hediye edilen zarif bir kristal olarak biliniyor.

Zihinsel, duygusal ve ruhsal bedenlerin iyileştirilmesinde ve geliştirilmesinde son derece etkilidir. Ametist ve Sitrin kristallerinin özellikleri Ametrin'de toplanmıştır. Tepe bölgesindeki enerji alanını açarak kozmik enerjiyle buluşmanızı sağlar.

Içedönüş çalışmalarınızda   kullanarak psişik becerilerinizi geliştirebilirsiniz.Bedeninizi saran aura alanınızı koruyucu bir örtü gibi sarıyor. Dışarıdan gelmesi muhtemel sizi olumsuz etkileyecek enerjilere karşı kalkan görevi yapar.

Özellikle çocuklar ve yaşlılar bu olumsuz enerjilerden etkilenerek kolayca hasta olabiliyor. Bu nedenle onlar üzerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Aynı zamanda uyuşturucu ve alkol bağımlılığı olan kişiler üzerinde olumlu etkileri gözlenebilir. Zihinsel olarak karmaşa yaşayanlar için uygundur. Sinir sistemi üzerinde iyileştirici özellikleri olabiliyor. Dolayısıyla depresyona girmiş, sinir sisteminin tahribatıyla duygularını dengeleyemeyen, kolay öfkelenebilen, kendine veya başkalarına davranışlarıyla zarar vermeye başlayan kişiler için kullanılabilir.

Düzenli kullanılırsa zihinsel sakinlik, dinginlik ve içsel huzur elde edilebilir. Düşüncelerinizi saflaştıran bir enerjisi vardır. Varlığınızın saflığına erişmeniz için size rehber olacak kristallerden biridir.Ametrin kristalinden yayılan enerjilerin insan zihnini olumlu şekilde uyardığı varsayılıyor.

Bunun yanında duygusal ve zihinsel enerji bedenlerini negatif enerjilerden arındırdığı söylenir. Kin, öfke ve nefret gibi varlığınızdan atamadığınız yerleşik duygu birikimlerini üzerinizden alabilir, içe dönüş çalışmalarınıza derinlik kazandırarak zihni sakinleştirir. Ayrıca durugoru ve duruişiti gibi psişik yetilerinizi güçlendirebilir.

Günboyu üzerinizde teninize değerek taşırsanız eğer Stres ile dolmanızı önleyebilir. Zihninizden geçen kendi düşüncelerinizin farkında olmanızı olanak verebilir. Ametrin kristalinin enerjisi ile farkındalık çalışmalarına katılabilir, çekim yasasına dair yaratımlarınızda gene sizi kendi yüksek enerjisiyle destekleyeci olabilir.

Sponsorlu BağlantılarYorum Yap

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar