kategoriler

Göz Alerjisinden Korunma YollarıGöz Alerjisinden Korunma Yolları

Göz alerjisi yaşayan kişilerde genel belirti olarak oluşan iltihaplanma sonucunda rahatsız edici kumlu göz hissi, kırmızı, kaşınan, yanan, yaşlanan şişkin gözler sorunu ile karşılaşır. Bu sorunlar öksürük veya baş ağrısı şikayetleri ile beraber görülebilir. Hatta birçok kişide geçici bulanık görme şikayeti gözlemlenir.

Mutlaka tedavi edilmelidir?

Göz alerjisine karşı en iyi savunma, öncelikle alerjinizi tetikleyen maddelerle temastan kaçınmaktır. Eğer herhangi bir alerjen ile temasınız olduysa gözlerinizi dikkatlice yıkamanız ve biraz suni gözyaşı damlatmanız gerekir. Alerjenlerle temastan kaçınmanız mümkün değilse derhal tedaviye başlamalı ve belirtiler ortadan kalkıncaya kadar devam etmelisiniz. Size uygun tedavi için doktorunuza mutlaka danışmalısınız.

Göz alerjisini engelleyebilirsiniz!

Göz alerjileri yaşam konforunuzu oldukça olumsuz etkiler. Göz sağlığınızı korumanın ve alerjilerden etkilenmemenin ipuçları ise şöyle:

- Göz alerjilerini engellemek için gözlerinize dokunmaktan ve ovalamaktan kaçının.
- Ellerinizi sık sık su ve sabunla yıkayın.

- Alerjenleri azaltmak için yatak çarşaflarınızı, yastık kılıflarınızı sıcak su ve deterjanla yıkayın. Çok iyi durulanmış olmalarına dikkat edin.
- Makyaj yapmaktan kaçının ve makyaj malzemelerinizi kimseyle paylaşmayın.
- Başkasının kontakt lensini asla kullanmayın. 

 


Sponsorlu BağlantılarYorum Yap

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar