kategoriler

Bioritm İle Genç KalınBioritm İle Genç Kalın

Her güne yeni bir coşku ile başlamak ve her yaşta 25’inde hissetmek için bu önerileri dikkate alın:

Vücut incelme ve sıkılaşma

 

1. Basen bölgesini inceltecek ve şekillendirecek en etkili yöntem hangisidir? En sağlıklı incelme uygulamalarında 2014 trendi nedir?

En sağlıklı incelme işlemlerinde bugün tüm dünyanın en başarılı bulduğu yöntem, radyofrekans-infrared-vakumun üçlü ve güçlü etkisidir. Destekleyici olarak Mezoterapi yöntemi de özellikle selülitte yeni ilaç formülleriyle 2014 yılının en hızlı ve etkili işlemi olacaktır.

2. Her kadının vücut tipi farklıdır, bunda hayat tarzının etkisi var mıdır? İncelme uygulamaları armut tipi kadını kum saatine dönüştürür mü?

Vücut tiplerinin farklı olmasında genetik faktörler çok önemlidir ve tabii ki yaşam tarzı, hareketsizlik ve hatalı beslenme de bu problemi tetikler. Uygun kişilere, uygun dozda uygulanan işlemler bu sorunu kolaylıkla çözer. Kalıcılık ise yaşam tarzının iyileşmesi ile elde edilir.

3. Selülit gerçekten geçer mi? Nelere dikkat etmeli, hangi uygulamalardan destek almalıyız?

Bugünkü alternatiflerle selülitten kurtulmak artık çok kolay. Dolaşımı hızlandırıcı, üst dokulara oksijen taşıyıcı LPG Endermolab ve Velasmooth gibi yöntemler selüliti azaltmaktadır. Alınan sonuçları kalıcı kılmak için uzmanlar seansları ayda bir defa tekrarlamayı ve yılda en az bir kere kür yaptırmayı öneriyor.

4. Bacak ve kol içindeki sarkmaların nedenleri nelerdir? Kalça ve bacaklarım çok yumuşak. Bacak ve kalçalarımda sarkmalar var. Vücuttaki lifting için Bioritm Güzellik Enstitüsü’nde uygulanan yöntemler nelerdir?

Nedenlerin başında sık kilo alıp vermeler, genetik faktörler ve yaşa bağlı olarak kolajen kaybıdır.

E-Matrix, Velashape II ve Caci Ultimate Bioritm Güzellik Enstitüsü’nde sarkma ve gevşeklik için uygulanan yöntemlerden bazılarıdır.

5. Vücut bakımlarını hangi sıklıkta yaptırmalıyız?

Bioritm Güzellik Enstitüsü’nde yapılan vücut bakımlarını ayda bir mutlaka öneriyoruz. Yaz öncesi ise haftalık seanslar halinde 4-6 kez uygulanması cildin güneşe hazırlanması açısından çok faydalı olur.

Cilt bakımı

6. Günümüzde güzellik trendleri nelerdir?

Günümüzde iç güzelliğinde masumiyetin ön plana çıkmasına paralel olarak dış güzellikte de bebeksi pürüzsüzlük ve duruluk ön planda.

7. Kremden önce niye tonik kullanıyoruz?

Tonik ciltteki gözeneklerin sıkılaşmasına ve ciltteki atık maddelerin uzaklaştırılmasına yardımcı olduğundan cilt temizliği ve bakımında çok önemlidir.

8. Cilt lekelerinin oluşma nedeni nedir? Yok edilebilir mi?

Cilt lekeleri cildin güneşe fazla maruz kalması, hamilelik ve yaşlanma ile ortaya çıkabilir. Öncelikle döry mevsim herkesin açık havaya çıkmadan önce mutlaka yüksek faktörlü iyi bir güneş koruyucu kullanması lazım. Oluşmuş olan lekeler varsa leke çeşitlerine göre yapılan bakımlar, IPL, Skin Rejunavition ve cilt soyma, leke önleyici ve leke giderici ürünler kullanılmalıdır.

9. Dudak çatlamalarının sebepleri nelerdir? Nasıl bakım yapılır? Dudak için özel ürün kullanılmasını tavsiye ediyor musunuz?

Dudakların çok ince bir deri tabakası ve nerdeyse yağsız bir üst yüzeyi vardır. Uzun süre açık ve soğuk havada kalmak dudakların kurumasına ve hatta çatlamasına neden olur. Nazik bir peeling ya da bir diş fırçası ve soğuk su ile yapılacak dairesel masaj hareketleri dudakların canlanmasını sağlar. UV filtreli dudak bakım ürünleri ve rujlar tavsiye ediyoruz.

10. Sivilcelerin bilinmeyen yanları nelerdir? Evde asla yapmayın diyebileceğiniz hangi konular vardır? Ne önerirsiniz?

Sivilce yani tıptaki adıyla akne bir cilt hastalığıdır. Arkasında yatan nedenlerin başında hormonal faktörler, beslenme alışkanlıkları ve bazı sistemik hastalıklar gelir. Aknede asla yapılmaması gereken şey sivilceleri sıkmaktır. Tıbbi tedavi ve enstitü bakımları birlikte planlanmalıdır.

11. Kaz ayakları için ne zaman krem kullanmaya başlamalı?

Kırışıklıkların mimikle belirmeye başlamasından itibaren bile hemen uygun kremlere başlamak tavsiye edilir. Başlangıç seviyesindeki kırışıklıkları gidermek ve yeni kırışıklıkların oluşumunu engellemek için de krem kullanmak gerekir.

12. Cilt bakımına başlama yaşı kaçtır? 20’li yaşlarda gözaltında oluşan çizgiler için bir yöntem var mı? Genç kızların bakımı nasıl olmalı?

Bioritm Güzellik Enstitüsü’nde ergenlikten itibaren başlamak üzere genç yaş grubuna uygun ayda bir defa yapılan cilt bakımları bulunuyor. Ayrıca bu genç kitle günlük ev bakımları konusunda bilgilendirilmeli.

13. Göz çevresinde oluşan şişlik ve morluklardan, gözaltı torbalarından nasıl kurtulabiliriz?

Şişlik ve morluklar için başarı oranı yüksek hi-tech özel ürünler vardır. Bunların beraberinde Bioritm Güzellik Enstitüsü’ndeki göz bakımlarını öneriyoruz. Caci Ultimate ve Age Defining göz bakımları bunlardan bazılarıdır.

Makyaj

14. 2014'te en sık göreceğimiz makyaj tonları nelerdir? En popüler ürünler hangileri?

2014 yılında tüm ciltte doğal renkler ve pürüzsüzlük hakim olacak. Gözlerde açık renk far tonları kullanılmalı, dudaklarda ise mat koyu kırmızı ve bordo tonları tercih edilmeli.

15. Kadınların uygulayabileceği kolay ama etkili makyaj hilesi verebilir misiniz? Makyaj yaparken doğru fondöten nasıl seçilir?

Göz çevresini daha dinamik göstermek için uygun tonda uygulanan bir kaş kalemi yüz ifadesini çok canlı gösterir. Ayrıca fondöten seçiminde ciltten bir ton açık renkler seçmeye dikkat edilmelidir.

16. Kaliteli makyaj malzemesi kullanmanın faydası nedir? Bioritm Güzellik Enstitüsü ne öneriyor?

Makyaj malzemeleri konusunda Bioritm'in önerisi kaliteli ürünlerden yanadır. Cildi korumak ve makyajı iyi göstermek için kaliteli makyaj malzemesi olmazsa olmazlardandır.

17. Kopan kaş ve kirpiklerim için ne yapmalıyım? Kaç ve kirpik küsmeleri/seyrelmeleri neden olur?

Bilinçsizce kaş alımı ya da bir takım rahatsızlıklardan dolayı dökülen kaş ve kirpiklerimiz küser veya seyrekleşir. Bunun için badem yağı çok faydalıdır. Ayrıca Bioritm' de bulabileceğiniz M2 Lashes kaş ve kirpik ürünlerini kullanabilirsiniz.

Saçlar, eller ve gülüş

18. Gülüş estetiği kimlerde daha başarılı olur? Acılı ve uzun bir süreç midir yoksa kolay bir uygulama mıdır?

Gülüş tamamen içten gelen bir reflekstir. Eğer gülüşümüzü destekleyen sağlıklı, doğal, güzel, beyaz ve düzgün dişlere sahipsek bu gülüşün keyfini hem biz hem de karşımızdaki kişiler yaşar. Güzel bir gülüş hayatımıza pozitif olayları getirir, pozitif olaylarsa bizi mutluluğa ulaştırır. Gülüş estetiği dişlerinin görünümünden, şeklinden, renginden memnun olmayan herkese uygulanabilir. Çoğunlukla çok küçük dokunuşlarla çok keyifli sonuçlara ulaşılır ve uygulaması son derece acısız ve kolay olan bu işlemler, hiç de pahalı değildir.

19. Diş renk kayıpları diş minesinden mi kaynaklanır yoksa kolay bir şekilde düzeltilebilir mi? Bunun kriterleri nelerdir?

Diş rengindeki bozulmalar iç etkenler ve dış etkenlere bağlı olarak iki şekilde olur. İç etkenler diş minesinin yapısal olarak bozulması ile gerçekleşir. Aynı zamanda diş çürükleri ve kanal tedavisi yapılan dişlerin renginin koyulaşması da iç etkenler kapsamındadır. Bu lekeler diş beyazlatma ile giderilir. Dış etkenler ise nikotin lekesi, çay-kahve lekesi gibi dişe dışarıdan tutunan lekelerden oluşur ve mekanik diş temizliği ile giderilir

20. Saç dökülmeleri için ne yapmak gerekiyor? Özellikle orta yaş ve üstü kadınlar için ne gibi çareler var?

Saç dökülmesine karşı en etkili yöntem mezoterapidir. Özel preparatlarla hazırlanan ilaçlar saç diplerine çok ince özel iğnelerle enjekte edilir ve 6 seansta sonuç alınır.

21. 2014 saç rengindeki trendler nelerdir?

Saçlarda doğallık dünya çapında bir trende dönüştü. Renk tercihleri sarışınlık yerine yavaş yavaş çikolata kahvesine doğru değişiyor.

22. Tırnak bakımı nasıl olmalı? Tırnakların kırılmaması ya da katmanlarına ayrılmaması için ne yapmak gerekir?

Tırnağı güçlendirici ürünlerle akşamları haftada 2 -3 kere bakım yapılmalı. Bioritm Güzellik Enstitüsü ayrıca ayda 1 sefer nemlendiricili el ve ayak bakımı tavsiye ediyor.

Epilasyon

23. Epilasyonun zorlayıcı yönleri nedir? Epilasyon yapılırken acı ya da ağrı oluyor mu?

Epilasyonun hiç bir zorluğu yoktur. Epilasyon yapılırken ilk seanslarda kıl köklerinin güçlü olmasından dolayı biraz acı hissedebilirsiniz. İlerleyen seanslarda ise kıllar yumuşar, azalır ve dökülmelerden dolayı ortaya çıkan acı hissi yok olur.

24. Tüylerden ne kadar sürede kurtulmak mümkün? En gelişmiş yöntemler hangileri?

Radyo frekansla güçlendirilmiş diot lazerler en başarılı sonuçları veren sistemlerdir. Epilasyon süresi yapılacak olan bölgeye göre 4 ile 8 seans arasında değişir.

25. Genital/bikini bölgesine uygulanan lazer epilasyonun yumurtalıklara zarar verme olasılığı var mı?

Lazerler kıl kökünü hedef alır. Yani ışınlar röntgen ışınları gibi vücutta yayılmazlar sadece uygulandığı bölge ve alan üzerinde reaksiyon gösterirler. Lazer sadece kıl kökünü hedef aldığı için vücutta diğer organlar üzerinde herhangi bir zarar teşkil etmezler. Halk arasında, “genital bölgeye lazer uygulaması durumunda kısırlık olur mu, yumurtalıklar açısından lazer ışınları zararlı mıdır” gibi tartışmalara sık sık rastlamaktayız. Ancak lazer yaklaşık 20 yıldır uygulanan bir yöntemdir ve lazerin yumurtalığa yansıyabileceği ya da olumsuz etkileyebileceği bir durum kesinlikle söz konusu olmadığı uzmanlar tarafından söylenmektedir.

Sponsorlu BağlantılarYorum Yap

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar