kategoriler

Bal İle Gelen GüzellikBal İle Gelen Güzellik

Kırışıklıklara karşı bal maskesi

Malzemeler:
1 çorba kaşığı bal
1 fincan limon
2 adet yumurta akı
1 çorba kaşığı badem yağı
Yarım fincan süt

Hazırlanışı: Bütün malzemeleri bir kasenin içine koyup karıştırın. Kırışıklıkların yoğun olduğu bölgeye masaj yaparak uygulayın. 20 dakika bekletip ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

 

Kırışıklık maskesi

Malzemeler:
Soya fasulyesi unu
3 yumurta akı
1 fincan süt
1 tatlı kaşığı bal
1 tatlı kaşığı tereyağı

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri karıştırıp hamur haline getirin. Elde ettiğiniz hamuru güneşte kurutun ve  ovarak toz haline getirin. Üzerine 1 tatlı kaşığı tereyağı ve 1 tatlı kaşığı bal ilave edin. Elde ettiğiniz karışımı cildinize sürün en az 1 saat bekletin.

 

Kırışıklıklara karşı maske

1 çorba kaşığı limon suyu
2 çorba kaşığı bal 
2 çorba kaşığı su

Hazırlanışı:
Malzemeleri bir kapta krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Göz çevresi hariç tüm yüzünüze sürün. Ilık suyla durulayın.

 

Kırışıklık giderici bal maskesi

Malzemeler:
* Un
* Gliserin
* Yumurta
* Bal

Hazırlanışı: Çay bardağının üçte biri kadar unu, bir kaşık gliserini, bir yumurta akını ve son olarak da bir  kaşık balı alıp bir kase içinde iyice karıştırın. Macun kıvamına getirip yüzünüze  maske olarak uygulayın. 15 dakika bu şekilde bekledikten sonra maskeyi temizleyebilirsiniz.

Kırışıklıklara karşı süt 

Hazırlanışı: 2 bardak ılık sütün içine 2 yemek kaşığı balı eritin. 1 tatlı kaşığı badem yağını ekleyin. Kapalı bir kavanozda iyice çalkalayın. Sonra bu karışımla sıcak duş alın.

 

 

 

Sponsorlu BağlantılarYorum Yap

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar