kategoriler

Diyabeti Yenmek İçin Doğal TaktiklerDiyabeti Yenmek İçin Doğal Taktikler

Diyabet çok önemli bir sağlık sorunudur. Eğer diyabet hastasıysa­nız, kesinlikle bir doktorun kontrolü altında olmanız gerekir. Bunu kontrol atlında tutabilmenize yarayacak birçok şey vardır.

 

İkinci tip şekere sıklıkla obezite de eşlik ettiği için, diyabetiklerin dikkat etmeleri gereken en önemli unsur, kilolarını kontrol altında tutmaktır. Bunu sağlamanın en iyi yolu yağ ağırlığı düşük bir diyet ve düzenli olarak yapılan egzersizlerdir. Size tavsiyemiz, her gün yürüdü­ğünüz mesafeyi yavaş yavaş artırmanızdır. Nasıl olsa yürümeyi biliyorsunuz. Öyleyse neden gidip bir spor salonuna ya da satın alacağınız özel spor ekipmanlarına para ödeyesiniz ki? Eğer hiçbir zaman fiziksel olarak aktif biri olmadıysanız dahi umutsuzluğa kapılmayın. Yürümek ve makul ölçülerde yapılacak diğer egzersizler, en hareketsiz kimsele­re bile büyük yararlar sağlamaktadır.

 

Bunun yanı sıra, takviyelerin de bazı diyabet komplikasyonlarını önlediğine dair kanıtlar da vardır. Bunların arasında B6, C ve E vita­minlerinin yanı sıra magnezyum, manganez, fosfor ve çinko ile omega-3 ve omega 6 yağ asitlerini sayabiliriz. Doktorunuzdan size, sizin için en uygun beslenme programını hazırlayacak olan bir kliniksel beslenme uzmanı tavsiye etmesini isteyin.

Sponsorlu BağlantılarYorum Yap

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar